Storm Server
Burze myśli, sztormy emocji, kolory życia…

Nowe oblicze plexi, czyli dekoracyjne płyty na wymiar

Stosowane w nowoczesnym wzornictwie budowlanym oraz przy aranżowaniu wystroju wnętrz materiały coraz rzadziej ograniczają się do tradycyjnego zestawu złożonego z papieru, drewna i gipsu. Częściej niż przed laty wykorzystywane są elementy kamienne, metalowe czy plastikowe, a prawdziwy renesans przeżywa ostatnimi czasy pleksi. Jak tchnąć w pleksi nowe życie? Przede wszystkim trzeba twórczo wykorzystać potencjalne możliwości tego materiału oraz zastosować nowoczesne techniki druku. Efekty będą zdumiewające.

plexi na wymiar

Pleksi to nic innego jak polimerowe tworzywo sztuczne – twarde, bezbarwne i łatwe przy wkomponowaniu w całość wnętrza mieszkalnego może z powodzeniem zastępować szybki, tapetę bądź płytki ceramiczne. Szczególnie interesujące mogą być zastosowania pleksi przy projektowaniu kuchni, gdzie płyty z tego materiału są idealną alternatywą dla wszechobecnych płytek, które przecież trochę się nam już opatrzyły.

Przycinane na wymiar płyty z pleksi mogą być montowane m.in. między meblami, jako ozdoba ścian w salonie bądź sypialni, w korytarzu, a nawet w przestrzeni biurowej i zakładach pracy. Wszystko zależy od dobrze dobranego wzoru i ciekawego pomysłu na wkomponowanie płyt z tego materiału w wystrój wnętrz. Plexi na wymiar to doskonałe rozwiązanie dekoratorskie dla ludzi, którzy nie znoszą rutyny ani ograniczeń.

Jakie motywy najlepiej sprawdzają się na płytach z pleksi? W kuchni doskonale sprawdzają się takie wzory jak ziarna kawy, krojone owoce czy motywy kwietne, ale przecież nie musimy się do nich ograniczać. Równie dobrze możemy twórczo wykorzystać makrofotografię, malarstwo abstrakcyjne czy wzornictwo przemysłowe. W kuchni, biurze czy salonie – bez względu na charakter pomieszczenia czy jego zastosowanie, aranżacje z wykorzystaniem pleksi zawsze łączą funkcjonalność z dobrym smakiem.

Nadruki UV na płytkach z pleksi zamówić można za pośrednictwem portalu, www.decoplanet.pl na którym można również przebierać w intrygujących wzorach oraz atrakcyjnych motywach graficznych. Drukowane płyty mogą występować w różnych wymiarach i grubościach – od cienkich, dwumilimetrowych płytek po grubsze, nawet dziesięciomilimetrowe ich warianty.

Klasyczne, awangardowe czy minimalistyczne, płyty z pleksi zawsze będą prezentowały się w nowoczesnych wnętrzach znakomicie. Warto spróbować!

Comments are closed.