Storm Server
Burze myśli, sztormy emocji, kolory życia…

Portal opiniotwórczy w poszukiwaniach pracy

Szukanie pracy może dzisiaj przebiegać na wiele różnych sposobów. Można osobiście meldować się w dziale kadr danej firmy z przygotowanym CV, można uparcie wydzwaniać i umawiać się na spotkania z tymi, których mamy nadzieję nazywać wkrótce naszymi przełożonymi, można też wreszcie wysyłać aplikacje drogą elektroniczną i to właśnie ta metoda jest ostatnimi czasy jedną z najbardziej powszechnych.

Praca Poznań

Portali, które zajmują się gromadzeniem ofert pracy jest już całkiem dużo, jednakże niezwykle rzadko spotkać się można z tym, aby jednocześnie gromadziły one opinie o zakładach pracy i samych pracodawcach. Jednym z wyjątków od tej reguły jest zyskujący coraz większą popularność portal GoWork.pl, który obok konwencjonalnych baz danych zawierających ogłoszenia o pracy, posiada właśnie szeroko rozbudowaną kategorię opinii, która liczy już ponad 2,5 miliona ocen rozmaitych firm. Jak pomocne mogą być takie oceny nie trzeba oczywiście podkreślać, szczególnie jeżeli z przyszłym pracodawcą wiązać chcemy nadzieje na czas dłuższy od okresu próbnego.

Częste zmiany pracy nie są bowiem mile widziane przez działy HR, a pytania o to, dlaczego ostatnia praca trwała zaledwie kilka miesięcy należą do standardowych podczas rozmów kwalifikacyjnych. Dzięki bazie ocen GoWork.pl możemy zatem zwiększyć naszą wiedzę na temat pracodawcy i oszczędzić sobie zachodu w przypadku tych zakładów, których opinia pozwala przypuszczać, że nie będą nam one na dłuższą metę odpowiadać. Założenie, że nie tylko my jako przyszły pracownik będziemy surowo oceniani powinno przypaść do gustu większości osób mających za sobą wieloetapowe procesy rekrutacyjne, po których niejednokrotnie odnieść można wrażenie jakoby pracownik był towarem nadmiarowym, a pracodawca panem na zagrodzie. Opinie są oczywiście bardzo różne i często spotkać można się ze sprzecznościami w ocenie danego zakładu pracy, jednakże proporcje ocen pozytywnych do negatywnych pozwalają w przypadku GoWork z łatwością stwierdzić, czy dana opinia to dzieło rzetelnego i w miarę obiektywnego pracownika, czy też kogoś, kto z różnych powodów usiłuje odgryźć się na pracodawcy za własny brak kompetencji.

Jedno można stwierdzić z całą pewnością – moduł opiniowania z pewnością przyczynił się do wzrostu zainteresowania portalem, a rosnąca liczba ocen i opisów stanowi coraz bardziej wiarygodne źródło informacji o pracodawcach. Powinno się to w każdym razie przyczynić do ogólnego wzrostu standardów w podejściu do pracownika. Czas pokaże, czy inne portale pójdą w ślad za pionierem, a nam pozostaje już nie tylko wpisać w wyszukiwarce hasło typu „praca Poznań„, ale również przejrzeć, jak o wskazanych firmach wypowiadają się osoby, które miały z nimi już styczność. Czasy równouprawnienia nadchodzą i nie tylko pracownik musi się obawiać tego, jaką opinię wystawią mu przełożeni.

Comments are closed.