Storm Server
Burze myśli, sztormy emocji, kolory życia…

Wakacje dla bardzo wymagających

Podróżowanie i turystyka zyskują w Polsce coraz większą popularność. Ludzie chętnie podróżują już nie tylko po kraju, ale i za granicę, odwiedzają słynne kurorty, chcą zobaczyć wszystkie najsłynniejsze atrakcje w Europie i na innych kontynentach.

łódź

Wielu osobom jednak samo tylko zwiedzanie czy wylegiwanie się na najpiękniejszych plażach już dawno przestało wystarczać. By urozmaicić wakacje, można spróbować połączyć je z jakąś aktywnością fizyczną. Dobrym pomysłem może okazać się też zaplanowanie wyjazdu, w którym bliżej pozna się lokalnych mieszkańców i lokalne atrakcje, a nie tylko te, które znane są z kart przewodników turystycznych.

Coś dla osób szukających dreszczyku emocji

Gdy nawet to jednak za mało i wciąż liczy się na jeszcze większy dreszczyk emocji i większe wrażenia, dobrą opcją może okazać się wynajem łodzi motorowych. Jachty i łodzie doskonale nadają się do poznawania nadbałtyckich kurortów czy wspaniałych polskich jezior. Śmiało jednak można pomyśleć również i o wynajęciu jachtu za granicą, by np. na własną rękę poznać najpiękniejsze greckie wyspy albo inne piękne miejsca na Morzu Śródziemnym. Wynajem łodzi motorowych wcale też nie musi być aż tak kosztowny. Jeśli przywykło się do wakacji z wyższej półki cenowej, koszty najmu mogą mile zaskoczyć, a wrażenia z takich wakacji – niezależnie czy będzie to tylko weekend czy kilkanaście dni na wodzie – będą z pewnością niezapomniane.

Jak zaplanować niecodzienne wakacje?

Taki nietypowy urlop na wodzie trzeba oczywiście starannie i z dużym wyprzedzeniem zaplanować. Chociaż nie brakuje biur podróży, które specjalizują się w wynajmowaniu łodzi i jachtów, to można spróbować zorganizować wszystko na własną rękę. By móc samodzielnie popłynąć w rejs, trzeba posiadać niezbędne do tego uprawnienia. Nic już jednak nie stoi na przeszkodzie, by dołączyć do ekipy i wycieczki, jaką organizuje doświadczony żeglarz. Zazwyczaj takie rejsy odbywają się w kameralnych grupach po kilka osób.

Ciekawe oferty rejsów czy wynajęcia łodzi można znaleźć głównie za pośrednictwem sieci www. Przeglądając ogłoszenia, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wszystko. Cennik nie zawsze uwzględnia wszystkie koszty. Warto się upewnić, czy nie ma opłat dodatkowym i jakie warunki należy spełnić, by wynająć łódź.

Comments are closed.